H-dent

H-dent

Így válaszd ki a tökéletes fogkefét!

2023. június 02. - Leskó Barbi

 A fogak és az íny megfelelő ápolása mellett a fogkefék a különböző szájbetegségek megelőzésében is fontos szerepet játszanak. A fogkefe a szájápolás eszköztárának legfontosabb része, ezért nem mindegy, hogy milyen típust választasz. Ez azonban nehezebb feladat, mint gondolnánk. Annyi különböző típusú fogkefe áll rendelkezésünkre, hogy a megfelelő információk nélkül könnyű elveszni a kínálatban.

fogkefe.jpg

De ne aggódj! Mi segítünk kiválasztani a megfelelő fogkefét.

Tudd, hogy mire van szükséged

Sajnos az idő nem kegyes a fogaidhoz. El kell fogadnod, hogy a szájüreg folyamatosan változik - az íny vérzik, a hiányzó fogak pótlásra, a szuvas fogak kijavításra kerülnek.

A fogszabályozó mellett a hagyományos fogkefék nem túl hasznosak, és vérző íny esetén többet ártanak, mint használnak.  Így hoztunk néhány hasznos ötletet, hogy kinek mire érdemes figyelnie.

  • A fogszabályzóval rendelkezők tudják, hogy a lepedék hajlamos megtapadni a "csapok" körül és az ívek mögött így azokat csak megfelelő eszközökkel lehet teljesen eltávolítani.  Erre a célra a kifejezetten fogszabályozásra tervezett fogkefe a legalkalmasabb.
  • A fogpótlások (koronák, hidak) körül felhalmozódó lepedéken növekvő baktériumok gyulladást okozhatnak, ezért ezeken a területeken jól megválasztott, közepesen kemény fogkefét kell használni.

  • Parodontális betegség esetén gyakran előfordulhat ínyvisszahúzódás, ha erős sörtékkel ellátott kefét használunk. Ilyen esetekben a helyes fogmosási technika elsajátítása mellett a legfontosabb a megfelelő puhaságú fogkefe kiválasztása.

  • Ha fogaid viszonylag rövid idő alatt hajlamosak a fogkő kialakulására célszerű keményebb sörtéjű fogkefét választani, amely hatékonyabban távolítja el a lepedéket.

A fogkefe sörtéinek keménysége az egyik legfontosabb tényező a megfelelő fogkefe kiválasztásában. 

 

  • Extra puha vagy ultra puha: a legpuhább sörtékkel rendelkező keféket ezzel a jelöléssel látják el. Ezeket általában a fogorvosok ajánlják terápiás célokra: íny- vagy szájsebészeti beavatkozások után. Azonban ínygyulladás, ínyvérzés vagy parodontális problémák esetén is ajánlott.

  • LÁGY: A puha sörtéjű keféket azoknak ajánljuk, akiknek problémát okoz a helyes fogmosási technika elsajátítása. A vékony, puha sörték nem alkalmasak erősebb fogmosásra, mivel károsíthatják az ínyt és a fogzománcot. A puha sörték akkor ajánlottak, ha vérző, érzékeny ínnyel rendelkezik a páciens.

  • Közepes: Ha gyakori fogkőeltávolításra van szükség és sok  lepedék halmozódik fel a fogfelszínen akkor a közepesen kemény fogkefére van szükséged. Fontos azonban figyelni a helyes fogmosási technikára, mivel az erős sörték károsíthatják a fogakat és ínyvérzést okozhatnak.

  • Kemény: Az igazán kemény sörtékkel rendelkező fogkefék elsősorban kivehető fogpótlások/protézisek tisztításához ajánlottak. Hagyományos fogtisztításhoz csak tökéletes fogmosási technikával használhatók. ellenkező esetben súlyosan lehorzsolhatják az ínyt és maradandó károsodást okozhatnak a fogzománcban.

 

A sörték keménysége mellett a sörték számát is gyakran megadják manapság a gyártók. Értelemszerűen minél több sörtét tartalmaz egy bizonyos méretű fej, annál sűrűbb, és annál hatékonyabban távolítja el a lepedéket. A sörték sűrűségét azonban a fogkefefej méretével is össze kell vetni.

Hiszen egy nagyobb fejű fogkefe nagyobb számú sörtével rendelkezik, azonban ha a sörték eloszlása rossz a hatékonysága nem megfelelő. Fordított esetben egy kisebb fejű, de ugyanannyi sörtével rendelkező fogkefe sokkal nagyobb sűrűségű lesz így hatékonyabb is.

Azok számára, akik még nem találták meg a számukra megfelelő fogkefét szívesen segítünk. Keress minket bizalommal és a H-Dent csapata mindenben segít!

 

 

 

A bejegyzés trackback címe:

https://h-dent.blog.hu/api/trackback/id/tr5518137560

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása